„”Efekt gamestopu” może jeszcze bardziej załamać: Analiza rynku

blog

„”Efekt gamestopu” może jeszcze bardziej załamać: Analiza rynku

Starcie między handlowcami detalicznymi a profesjonalistami z Wall Street, które wywołało przejażdżki kolejką górską na akcjach GameStop Corp, może stanowić ryzyko dla dziesiątek innych akcji i potencjalnie powodować ból głowy dla szerszego rynku-twierdzą analitycy.

Obserwatorzy rynku zidentyfikowali dziesiątki akcji potencjalnie narażonych na ekstremalną zmienność po tym, jak szał zakupów od armii handlowców detalicznych w ostatnich dniach skłonił fundusze hedgingowe do złagodzenia zakładów przeciwko GameStop i innym firmom, napędzając wzrost cen akcji w zjawisku znanym jako „krótki wycisk”.”

„Niestety, na pewno nie jest to jednorazowa rzecz” -powiedział Randy Frederick, wiceprezes ds. handlu i instrumentów pochodnych w Schwab Center for Financial Research. „Rodzaj aktywności, która doprowadziła to wyżej, jak sądzę, spowodował, że ludzie próbowali powielać to w innych nazwach.”

JP Morgan na początku tego tygodnia wymienił 45 akcji, które mogą być podatne na krótkie wyciskanie i podobne „wydarzenia niestabilności”, w tym Firmę nieruchomości Macerich, sieć restauracji Cheesecake Factory i usługę subskrypcji odzieży.

Podobnie jak GameStop, American Airlines Group Inc, AMC Entertainment Holdings Inc i inne, które niedawno stały się celami handlowców detalicznych w ostatnich dniach, wszystkie akcje mają wysokie krótkie wskaźniki procentowe.

Oznacza to, że duży odsetek inwestorów pożyczył akcje, aby je sprzedać w oczekiwaniu, że będą mogli je odkupić po niższej cenie i zysk na transakcji. Ale jeśli akcje gwałtownie wzrosną, inwestorzy ci mogą być zmuszeni do odkupienia akcji ze stratą.

„Niefortunne wydarzenia w GameStop w tym tygodniu mogą budować niebezpieczny precedens dla rynków, na których inwestorzy detaliczni działają masowo, aby wykorzystać swoje moce zakupowe, aby wywołać niestabilne wydarzenia” – poinformowali analitycy z JP Morgan w nocie.

Korzystając z instrumentów pochodnych i koordynując zakupy na stronach internetowych, takich jak Reddit forum wallstreetbets, inwestorzy detaliczni mieli w ostatnich miesiącach ogromny wpływ na rynki. Fundusze hedgingowe Melvin Capital Management i Citron Capital zamknęły krótkie pozycje w GameStop na początku tego tygodnia po tym, jak presja kupna zwiększyła akcje spółki.

Akcje GameStop zostały ostatnio w dół 25 procent w czwartek, jak detalicznych maklerów Robinhood Markets Inc I Interactive Brokers, ograniczone zakupy akcji, wraz z kilkoma innymi, które zostały katapultowane w ostatnich dniach, w tym AMC Entertainment Group Inc i BlackBerry Ltd. Mimo to od zeszłego czwartku akcje sprzedawcy gier wideo zyskały ponad 500 proc.

Poza szerszymi ograniczeniami handlowymi, podobne wzorce mogą występować przez kilka tygodni, gdy krótkimi sprzedawcami rozwijają swoje zakłady, powiedział Michael Purves, dyrektor generalny Tallbacken Capital Advisors.

Niektóre firmy prowadzą strategie, które polegają na utrzymywaniu zarówno długich, jak i krótkich pozycji na akcjach, powiedział.w rezultacie niektóre akcje mogą zobaczyć gwałtowny wzrost, a następnie gwałtowny spadek, gdy te firmy dostosowują swoje pozycje. Proces ten mógłby wywierać presję na akcje w szerszym zakresie i przyczyniać się do niestabilności rynku.

„Myślę, że ryzyko zarażenia jest realne”, powiedział Purves. „Każdy towar, który jest mocno zwarty, jest narażony na otrzymanie GameStopped.”

Dodaj komentarz