Facebook zamyka popularną grupę giełdową

blog

Facebook zamyka popularną grupę giełdową

Facebook zdjął popularną grupę dyskusyjną z Wall Street, Robinhood Stock Traders, w ruchu, który jego założyciel w czwartek opisał jako luz w rozmowach na temat akcji GameStop Corp i innych firm w tym tygodniu.

GameStop, AMC Entertainment Holdings i BlackBerry były w centrum bitwy rynkowej jako inwestorzy indywidualni koordynujący w mediach społecznościowych, w tym Reddit, i przy użyciu aplikacji handlowych, takich jak Robinhood, kupował akcje i wyciskał fundusze hedgingowe, które postawiły na te walczące firmy do zbiornika.

Allen Tran, 23-latek z Chicago, który stworzył Robinhood Stock Traders, powiedział, że obudził się w środę na powiadomienie, że Facebook wyłączył grupę 157 tysięcy członków. Zawiadomienie, widziane przez Reuters, powiedział bez szczegółów, że grupa naruszyła politykę ” wykorzystywania seksualnego dorosłych.”

„Byliśmy pierwsi na drzewie do zbierania, aby zostać odciętym, ponieważ jesteśmy na Facebooku, a nie na darmowej platformie, takiej jak Reddit”, powiedział Tran, odnosząc się do typowo lżejszego moderacji na stronie dyskusji.

Niektórzy z członków jego grupy zarobili dziesiątki tysięcy dolarów w ostatnich transakcjach po raz pierwszy spopularyzowanych na forum Reddita WallStreetBets, powiedział.

Tran, który prowadzi również grupę handlową HaiKhuu 20,000 na czacie Discord App, powiedział, że nigdy nie widział treści dla dorosłych na grupie na Facebooku.

Rzeczniczka Facebooka Kristen Morea powiedziała: „Ta grupa została usunięta za naruszenie naszych standardów społecznych, niezwiązanych z trwającym szałem giełdowym.”Nie odpowiadała na prośby o opracowanie.

Tran powiedział, że inwestorzy instytucjonalni próbują oddzielić handlowców detalicznych.

Facebook zawiesił swoją grupę 7 stycznia po oznaczeniu jej jako „niebezpiecznej organizacji”, zgodnie z korespondencją Reutersa, chociaż firma przywróciła swoje przywileje po tym, jak odwołał się do kontaktów tam.

„Wszystkie te główne instytucje są sfrustrowane sukcesem handlu detalicznego, próbują kierować reklamy na wszelkie grupy, które mogą” – powiedział Tran, który został opisany w artykule Wall Street Journal w listopadzie i opisał swoją grupę na Facebooku jako największą w swoim rodzaju.

Tran wyraził obawę, że grupa zastępcza, którą utworzył w celu prowadzenia dyskusji, również zostanie zlikwidowana.

Dodaj komentarz