Lufthansa podnosi 1,6 mld euro na zwrot niemieckiej pomocy rządowej

blog

Lufthansa podnosi 1,6 mld euro na zwrot niemieckiej pomocy rządowej

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały, że wyemitowały w czwartek obligację w wysokości 1,6 mld euro (1,92 mld USD). pieniądze zostaną wykorzystane na spłatę części pomocy udzielonej w ubiegłym roku przez pożyczkodawcę Państwowego KfW, aby pomóc mu poradzić sobie z kryzysem COVID-19.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymujemy na naszych rodzimych rynkach. Dzisiejsza udana lokata obligacji pozwala nam na spłatę całej pożyczki KfW-powiedział w oświadczeniu dyrektor finansowy Lufthansy Remco Steenbergen-informuje Reuters.

– Pomimo spłaty, jest jednak prawdopodobne, że wyciągniemy dodatkowe elementy pakietu stabilizacyjnego, które są obecnie niewykorzystane. Stopień wykorzystania będzie zależał od dalszego przebiegu pandemii-dodał.

Linia lotnicza miała sprzedać w czwartek 750 mln euro czteroletniego długu po 3,0 proc. i 850 mln euro siedmioletniego długu po 3,875 proc. – poinformował główny menedżer ds. transakcji.

W szczycie obaw związanych z wpływem kryzysu COVID-19 na sektor linii lotniczych rok temu, obligacje Lufthansy z września 2024 r.przynosiły aż 6,52 proc., więc stanowi to dobrą stawkę dla linii lotniczych, podało inne źródło bliskie transakcji.

Dodał jednak, że dla inwestorów obligacyjnych te stopy zwrotu były atrakcyjne, ponieważ program skupu obligacji Europejskiego Banku Centralnego kompresował stopy zwrotu w całej skali.

„Są to dość ponętne poziomy dla inwestorów obligacji głodujących wszelkiego rodzaju zysków i gotowych zainwestować w zasadniczo silny kredyt dotknięty kryzysem; typowa gra” upadłego anioła””, powiedział, wyrażenie używane do opisania firm, które niedawno straciły status inwestycyjny.

Barclays, Bank of America, JPMorgan i Societe Generale zarządzali transakcją.

Dodaj komentarz