Mercedes bierze Teslę z nową amerykańską fabryką akumulatorów, elektrycznym SUV-em

blog

Mercedes bierze Teslę z nową amerykańską fabryką akumulatorów, elektrycznym SUV-em

Mercedes-Benz AG otworzył we wtorek swoją pierwszą amerykańską fabrykę akumulatorów do pojazdów elektrycznych (EV) i poinformował, że japoński producent akumulatorów Envision AESC dostarczy moduły akumulatorowe do amerykańskich Mercedesów Ev z nowej amerykańskiej fabryki do połowy dekady.

Wraz z uruchomieniem fabryki baterii w hrabstwie Bibb w Alabamie, Mercedes zaprezentował również duży elektryczny SUV, który ma zostać zbudowany w pobliskim zakładzie montażowym Tuscaloosa w Alabamie w tym roku.

SUV EQS i mniejszy elektryczny SUV EQE, również wyprodukowany w Alabamie, dołączają do rosnącej linii elektrycznych SUV-ów, które chcą rzucić wyzwanie Tesli w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie.

Fabryka akumulatorów, która zatrudni 600 pracowników, i Zakład montażowy są częścią 40 miliardów euro (44 miliardy dolarów) jazdy Mercedesem, aby przejść wszystkie elektryczne do 2030 roku, gdzie rynki pozwalają.

Mercedes, który planuje produkować akumulatory do pojazdów elektrycznych w Europie, Ameryce Północnej i Azji, chce mieć osiem fabryk ogniw z partnerami na całym świecie, zdolnych do produkcji 200 gigawatogodzin rocznie do końca dekady.

Szef Mercedes Ola Kaellenius i inni dyrektorzy byli we wtorek w Alabamie, aby otworzyć nową fabrykę akumulatorów.

Kaellenius stara się przyspieszyć przejście przez Mercedesa z firmy zajmującej się technologią spalania do firmy, której produkty nie emitują węgla i opierają się na oprogramowaniu i mocy obliczeniowej.

Wzrost cen benzyny od czasu inwazji Rosji na Ukrainę zwiększył wyzwania dla uznanych producentów samochodów, którzy nadal polegają na pojazdach napędzanych paliwami kopalnymi dla zysków.

Mercedes i inni uznani producenci samochodów śledzą Teslę w sprzedaży EV oraz w opracowywaniu systemów komputerowych i oprogramowania, aby konkurować z strumieniem nowych funkcji i aktualizacji amerykańskiej firmy.

Zakład montażowy Mercedes Alabama, który w tym roku kończy 25 lat, może produkować zarówno pojazdy elektryczne, jak i spalinowe.jest to jeden z największych zakładów produkujących pojazdy marki Mercedes na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Message *
Name*
Email *