Merck stara się o pierwsze zezwolenie w USA na pigułkę COVID-19

blog

Merck stara się o pierwsze zezwolenie w USA na pigułkę COVID-19

Amerykańska firma farmaceutyczna Merck & Co Inc złożyła wniosek o pozwolenie na stosowanie leku w Stanach Zjednoczonych w nagłych wypadkach w leczeniu łagodnych do umiarkowanych pacjentów z COVID-19, wprowadzając go na kurs, aby stać się pierwszym doustnym lekiem przeciwwirusowym w tej chorobie.

Zezwolenie Amerykańskiej Agencji ds. żywności i leków może pomóc w zmianie klinicznego zarządzania COVID-19, ponieważ pigułkę można przyjmować w domu, wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Reutersa.

Leczenie, molnupirawir, obniżyło wskaźnik hospitalizacji i zgonów o 50 procent w badaniu pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych chorobami, którzy mieli co najmniej jeden czynnik ryzyka choroby, zgodnie z danymi opublikowanymi na początku tego miesiąca.

Tymczasowe dane dotyczące skuteczności leku, opracowane we współpracy z Ridgeback Biotherapeutics, mocno wpłynęły na udziały producentów szczepionek COVID-19 I rozpoczęły walkę między narodami, w tym Malezją, Koreą Południową i Singapurem, aby podpisać umowę z Merck.

Aptekarz ma kontrakt rządu USA na dostawę 1,7 miliona kursów w cenie 700 dolarów za kurs. Merck spodziewa się wyprodukować 10 milionów cykli leczenia do końca 2021 roku.

Zgodziła się również na wydanie licencji na lek kilku Indyjskim wytwórcom leków generycznych, którzy mają dostarczyć lek do ponad 100 krajów o niskich i średnich dochodach.

Lek Gilead Sciences Inc podawany we wlewie przeciwwirusowym remdesivir podaje się zwykle tylko wtedy, gdy pacjent jest hospitalizowany.

Leki przeciwciała monoklonalne firmy Regeneron Pharmaceuticals Inc i Eli Lilly, które są zazwyczaj podawane w infuzji, jak dotąd były stosowane tylko w ograniczonym zakresie ze względu na trudności w ich podawaniu.

Akcje Merck otworzyły się o ok. 1 proc. wyżej, po czym zyskały na wartości 81,32 USD

Dodaj komentarz