Nasdaq upada. wielkie technologiczne ślizgi

blog

Nasdaq upada. wielkie technologiczne ślizgi

Nasdaq zamknął się niżej, podczas gdy S & P 500 W środę niewiele się zmieniło. inwestorzy wycofali się z akcji, a obawy o inflację zwiększyły presję na akcje.

Dow Jones Industrial Average wzrósł jednak częściowo dzięki zyskom akcji Verizon Communications Inc i Chevron Corp. akcje te zyskały po tym, jak we wtorek Warren Buffett z Berkshire Hathaway Inc ujawnił duże inwestycje w spółki. Akcje Verizon wzrosły o 5,2 proc., a Chevron o 3 proc.

Akcje technologiczne doprowadziły do strat na S & P 500 i Nasdaq. Apple Inc, PayPal Holdings Inc i NVIDIA Corp ważyły najwięcej na obu indeksach. Indeks S & P 500 Tech zakończył się o 1 proc. niżej-informuje Reuters.

Z drugiej strony, energia wzrosła o 1,5 proc., aby przewodzić wzrostom wśród sektorów S&P 500, ponieważ zatrzymanie produkcji ropy w Teksasie zwiększyło ceny ropy. Silne odbicie w sprzedaży detalicznej w USA pomogło konsumentowi w wyprzedaży o 0,7 proc.

S&P 500 i Nasdaq zmniejszyły straty, podczas gdy Dow dodał do zysków po opublikowaniu minut ze styczniowego posiedzenia polityki Rezerwy Federalnej.

Wszyscy uczestnicy spotkania poparli decyzję o utrzymaniu akomodacyjnej polityki pieniężnej. Fed zobowiązał się do przypięcia stóp procentowych do zera, dopóki inflacja nie wzrośnie do 2 proc. i wygląda na to, że przekroczy ten cel.

„Rynek dokładnie odzwierciedla połączenie utrzymujących się niskich stóp procentowych i stałego Fed-u” – powiedział Oliver Pursche, prezes Bronson Meadows Capital Management w Fairfield, Connecticut.

Jednak przychylne stanowisko Fed, w połączeniu z proponowanym przez prezydenta Joe Bidena pakietem 1,9 biliona dolarów na pomoc w pandemii, niektórzy analitycy ostrzegają przed nadchodzącym wzrostem inflacji. W rezultacie niektórzy inwestorzy obawiają się, że Fed będzie musiał zmienić kurs wcześniej niż oczekiwano.

Obawy te, które zostały wzmocnione przez gwałtowny wzrost stóp kapitalizacji Skarbu Państwa, przyczyniły się do ostatnich spadków na rynku, a inwestorzy czerpią zyski z wiodących na rynku akcji technologicznych.

Presja inflacyjna może zmusić Fed do zmiany swojej polityki w przyszłości, powiedział Michael O ’ Rourke, główny strateg rynkowy w JonesTrading w Stamford, Connecticut. Ale, dodał, ” to wysoki próg, który musimy przekroczyć, aby skłonić ich do reakcji.”

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 90,27 pkt., czyli o 0,29 proc., do 31 613,02, S&P 500 stracił 1,26 pkt., czyli 0,03 proc., do 3 931,33, a Nasdaq Composite spadł o 82,00 pkt., czyli o 0,58 proc., do 13 965,50.

Akcje Wells Fargo & Co wzrosły o 5,2 proc.po tym, jak według raportu pożyczkodawca uzyskał akceptację Fed dla propozycji zmiany zarządzania ryzykiem i zarządzania nim.

Akcje notowane na giełdzie w USA Shopify Inc spadły o 3,3 proc. po tym, jak kanadyjski gigant oprogramowania e-commerce zasugerował wolniejszy wzrost przychodów w 2021 r., ponieważ wprowadzanie szczepionek zachęca ludzi do powrotu do sklepów po roku, na którym nastąpił wzrost zakupów online.

Spadające emisje przewyższają spadki na NYSE stosunkiem 1,42 do 1; na Nasdaq stosunek 1,60 do 1 sprzyjał spadkom.

S & P 500 odnotował 26 nowych 52-tygodniowych wzlotów i żadnych nowych spadków; Nasdaq Composite odnotował 177 nowych wzlotów i 10 nowych spadków.

Wolumen na giełdach w USA wyniósł 14,31 mld akcji, w porównaniu ze średnią 15,99 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni handlowych.

Dodaj komentarz