Niemieccy konserwatyści, socjaldemokraci zremisowali w głosowaniu na następcę Merkel

blog

Niemieccy konserwatyści, socjaldemokraci zremisowali w głosowaniu na następcę Merkel

Niemieccy konserwatyści CDU/CSU i ich Socjaldemokratyczni rywale byli związani w niedzielnych wyborach krajowych-pokazał sondaż exit poll, pozostawiając otwarty, który z nich poprowadzi kolejny rząd, ponieważ Angela Merkel przygotowuje się do ustąpienia po 16 latach władzy.

Blok CDU/CSU zdobył 25 proc. głosów. ich najsłabszy wynik w powojennych wyborach federalnych. na równi z centrolewicową socjaldemokratą (SPD) – wynika z sondażu ARD. Inne sondaże pokazały, że SPD nieznacznie wyprzedza.

– To boli-powiedział po publikacji exit polls sekretarz generalny CDU Paweł Ziemiak.

Uwaga zostanie teraz przesunięta na nieformalne dyskusje-prawdopodobnie z zielonymi (15%) i liberalnymi wolnymi Demokratami (FDP) (11%) – po których nastąpią bardziej formalne negocjacje koalicyjne, które mogą potrwać miesiące, pozostawiając Merkel na stanowisku opiekuna.

Po krajowej kampanii wyborczej sojusznicy Berlina w Europie i poza nią mogą czekać miesiącami, zanim będą mogli przekonać się, czy nowy niemiecki rząd jest gotowy do zaangażowania się w sprawy zagraniczne w takim stopniu, w jakim sobie tego życzą.

Merkel jest u władzy od 2005 r., ale planuje ustąpić po wyborach, co uczyni głosowanie wydarzeniem zmieniającym epokę, aby wyznaczyć przyszły kurs największej gospodarki Europy, według Reuters.

W wyborach zmierzył się Armin Laschet z CDU z Olafem Scholzem z SPD, ministrem finansów z wielkiej koalicji Merkel, który wygrał wszystkie trzy telewizyjne debaty między czołowymi kandydatami.

Zarówno konserwatyści, jak i FDP odrzucają Europejską „Unię długów” i chcą zagwarantować, że wspólne pożyczki Unii Europejskiej na finansowanie pakietu naprawczego dotyczącego koronawirusa w bloku pozostaną jednorazowe. SPD mówiła o podjęciu kroków w kierunku unii fiskalnej.

Zieloni opowiadają się za wspólną europejską polityką fiskalną w celu wspierania inwestycji w ochronę środowiska, badania naukowe, infrastrukturę i edukację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Message *
Name*
Email *