Niemiecki kandydat konserwatywny popełnia błąd w głosowaniu w dniu wyborów

blog

Niemiecki kandydat konserwatywny popełnia błąd w głosowaniu w dniu wyborów

Konserwatywny kandydat na kanclerza Niemiec Armin Laschet został wyśmiany w mediach społecznościowych za POMYŁKĘ w dniu wyborów w niedzielę, ograniczając kampanię okaleczoną żenującymi gafami, które zaszkodziły jego popularności.

Zgodnie z niemieckimi zasadami głosowania wyborcy muszą zachować swój wybór w tajemnicy, dopóki nie opuszczą lokalu wyborczego. Jednak podczas oddania swojego głosu w swoim rodzinnym Okręgu wyborczym w Akwizgranie, Laschet źle złożył swój głos, ujawniając, na którą partię zagłosował, zanim wrzucił ją do pudełka.

Komisarz wyborczy powiedział, że głos Lascheta nie zostanie zdyskwalifikowany, ponieważ zgodnie z oczekiwaniami głosował na własną partię.

„Nie ma to wpływu na głosowanie” – powiedział na Twitterze komisarz.

Nic dziwnego, że Laschet oddał oba głosy na swoich chrześcijańskich demokratów (CDU) w ramach systemu wyborczego, który pozwala wyborcom oddać jeden głos na przedstawiciela w 299 okręgach kraju i jeden na partię, której chcą w parlamencie, donosi Reuters.

Rzecznik Lascheta nie odpowiedział od razu na przesłaną pocztą elektroniczną prośbę o komentarz.

Błąd spowodował, że jego głos został zdyskwalifikowany, a także ośmieszony w krajowych gazetach i mediach społecznościowych.

Grupa RND gazety napisała na swojej stronie internetowej, że ” każdy uczeń w Niemczech wie, że głosowanie powinno być powszechne, bezpłatne, bezpośrednie, równe i poufne.”

Użytkownik Twittera o imieniu Sven powiedział: „Proszę iść głosować dzisiaj. I nie składaj głosów tak głupio jak Laschet, Wielkie dzięki.”

Nadzieje lascheta na sukcesję Angeli Merkel jako Konserwatywnej kanclerz zostały przyćmione, ponieważ nie udało mu się przekonać wyborców, że ma to, czego potrzeba, aby wejść w jej miejsce po 16 latach.

W lipcu został sfilmowany podczas wizyty w mieście zniszczonym przez najgroźniejszą od ponad pół wieku Niemiecką powódź.

Jego konserwatywny blok CDU/CSU śledzi socjaldemokratów wąskim marginesem, pozostawiając mu nikłą szansę na zwycięstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Message *
Name*
Email *