Nierówności rasowe kosztują gospodarkę USA ponad $50tn od 1990 roku, naukowcy twierdzą

blog

Nierówności rasowe kosztują gospodarkę USA ponad $50tn od 1990 roku, naukowcy twierdzą

Nierówności rasowe i etniczne kosztowały gospodarkę USA około 51 bilionów dolarów w utraconej produkcji od 1990 roku, prezydent Rezerwy Federalnej San Francisco Mary Daly powiedział w środę, powołując się na dane z papieru ona i trzech współautorów przedstawi w Brookings Institution.

Duże i utrzymujące się luki w wskaźnikach zatrudnienia, edukacji i zarobków w różnych rasach „składają się na mniejszy ekonomiczny placek dla całego narodu”, powiedział Daly na odprawie przed czwartkowym wydaniem gazety.

„Imperatyw równości, dla zamknięcia niektórych z tych luk, jest nie tylko moralny, ale także ekonomiczny.”

W artykule przedstawiono, jaki byłby PKB, gdyby nie istniały luki na rynku pracy-informuje Reuters.

Na przykład zatrudnienie czarnych mężczyzn jest konsekwentnie niższe niż w przypadku mężczyzn innych ras.

 

Daly i jej współautorzy obliczyli, jaki byłby wzrost PKB, gdyby te i inne luki oparte na rasie zostały usunięte: jeśli Czarni i Latynosi mężczyźni i kobiety utrzymywali pracę w tym samym tempie, co biali, jeśli ukończyli studia w tym samym tempie, co biali, i jeśli zarabiali tyle samo, co biali.

Z samej pracy, stwierdzili, że zyski dodadzą do 22.9 bilionów dolarów w ciągu trzydziestu lat od 1990 do 2019, z większymi zyskami w ostatnich latach, ponieważ udział populacji innych niż białe wzrósł, podczas gdy luki pozostały dość stabilne.

Większe 51,2 biliona dolarów szacują czynniki wzrostu inwestycji kapitałowych, które można oczekiwać, że spowoduje bardziej produktywna Pula pracy, powiedział Daly i obejmuje 2,57 biliona dolarów w samym 2019 roku.

Artykuł został napisany Z Shelby Buckman, studentką Uniwersytetu Stanforda, absolwentką Uniwersytetu Bostońskiego Lily Seitelman i wiceprezydentem San Francisco Fed ds. rozwoju społeczności Laurą Choi.

Dodaj komentarz