Przed podróżą w kosmos, uratuj planetę: książę William

blog

Przed podróżą w kosmos, uratuj planetę: książę William

Brytyjski książę William skrytykował niektórych najbogatszych ludzi na świecie za wykorzystanie ich bogactwa do sfinansowania nowego wyścigu kosmicznego i turystyki kosmicznej, zamiast próbować rozwiązać problemy na planecie Ziemia.

W komentarzach do BBC wyemitowanego w czwartek, William wyraził dezaprobatę. dzień po tym, jak były aktor Star Trek William Shatner stał się najstarszym człowiekiem, który poleciał w kosmos rakietą zbudowaną przez założyciela Amazon, Jeffa Bezosa, donosi AP.

„Potrzebujemy największych umysłów i umysłów na świecie, skupionych na próbach naprawy tej planety, a nie na próbach znalezienia następnego miejsca do życia” -powiedział William, który jest drugim w kolejce do brytyjskiego tronu.

W środę 90-letni Shatner, który jest najbardziej znany z roli kapitana Jamesa T. Kirka w serialu telewizyjnym Star Trek z lat 60., na krótko poleciał w kosmos z firmą Podróży Kosmicznych, Blue Origin. Miliarderzy Elon Musk i Richard Branson również pompują zasoby do swoich ambicji kosmicznych.

William, który jest formalnie znany jako książę Cambridge, mówił o zmianach klimatu przed swoją inauguracyjną ceremonią wręczenia nagród earthshot environmental prize w niedzielę oraz w okresie poprzedzającym rozpoczęcie szczytu klimatycznego ONZ w szkockim mieście Glasgow jeszcze w tym miesiącu.

Podczas uroczystej ceremonii w Alexandra Palace w Londynie, podczas której pięć projektów zrównoważonego rozwoju wygra milion funtów (1,35 miliona dolarów) każdy, William dołączy do swojej żony Kate, księżnej Cambridge. Nagrody czerpią inspirację z wyzwania Moonshot, które prezydent John F. Kennedy ustanowił dla USA w 1961 roku, aby umieścić człowieka na Księżycu pod koniec dekady — wyzwanie, które zostało spełnione osiem lat później.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez komitet, w skład którego wchodzą weteran nadawcy David Attenborough, aktor Cate Blanchett i dyrektor Światowej Organizacji Handlu Ngozi Okonjo-Iweala.

William, który przez całe życie był zanurzony w kwestiach środowiskowych dzięki silnemu zainteresowaniu nimi swojego ojca, księcia Karola, i jego zmarłego dziadka, księcia Filipa, wyraził swoje obawy o świat, który odziedziczą jego własne dzieci.

Powiedział, że byłoby to „absolutną katastrofą”, gdyby jego najstarszy syn, George, który, jak powiedział, jest” w pełni świadomy ” tego, jak zasoby wpływają na planetę, musiał podnieść te same problemy za 30 lat.

„Młodzi ludzie dorastają tam, gdzie ich przyszłość jest w zasadzie zagrożona przez cały czas” – powiedział William. „To bardzo niepokojące i bardzo niepokojące.”

Echem komentarzy od swojego ojca, William wezwał światowych przywódców do wprowadzenia słów w życie na szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow, znanym jako COP26.

„Myślę, że dla COP bardzo jasne i bardzo uczciwe, jakie są problemy i jakie będą rozwiązania, jest krytyczne,” William powiedział.

Szczyt zaplanowano na 31 października-12 listopada. Wielu ekologów twierdzi, że jest to ostatnia szansa na odwrócenie fali w walce ze zmianami klimatycznymi.

Udostępnij, jeśli chcesz

Dodaj komentarz