Stromy spadek bitcoina ciągnie miliardy od wartości Tesli, bogactwa Musk

blog

Stromy spadek bitcoina ciągnie miliardy od wartości Tesli, bogactwa Musk

Bitcoin, akcje Tesli, i wysoko latający fundusz obrotu giełdowego (ETF) spadł we wtorek, wycofując się z ostatnich wieców w niestabilnej sesji, która dała inwestorom check jelita.

Była to ostatnia oznaka ewentualnej przerwy w rajdzie, która odbiła się szerokim echem. Inwestorzy mogą być coraz bardziej ostrożni wobec wysokich wycen, podczas gdy niedawne wzrosty stóp kapitalizacji Skarbowej mogą przyćmić urok akcji i innych stosunkowo ryzykownych inwestycji-informuje Reuters.

„Byliśmy w trwałym rajdzie i było dużo dźwigni w systemie,” powiedział Ty Young, cryptoasset research analyst na platformie danych Crypto Messari, Bitcoin. „Korekt należy się spodziewać podczas biegu byków i nie dziwi, jeśli spojrzeć na poprzednie cykle.

Bitcoin został niedawno w dół 11 procent w $48,207, paring niektóre straty po Jack Dorsey ’ s Square Inc powiedział, że kupił około 3,318 bitcoins za $170 milion. Kryptowaluta spadła tak nisko, jak $44,845 podczas sesji.

Akcje Tesla, który niedawno ujawnił $1.5 miliard inwestycji w kryptowaluta, spadł aż 13.4 procent i pared straty do końca w dół 2.1 procent. ETF ARK Innovation, który liczy Teslę jako swój największy holding, zakończył się o 3,3 proc. niżej.

Ostatnio popularne fundusze giełdowe (ETF) koncentruje się na branżach takich jak blockchain, konopi indyjskich i energii odnawialnej mają również hit w ubiegłym tygodniu-and-a-half, z niektórych inwestorów coraz płochliwe.

Akcje electric caraker stanowią około 10 procent udziałów dla ARK Innovation ETF, który spadł około 9 procent w tym tygodniu, jak niestabilne ceny bitcoin popchnęły akcje Tesli w dół prawie 11 procent w tym samym okresie. Bitcoin spadł 17 procent w ciągu dwóch dni.

Niektórzy inwestorzy mogli przygotowywać się do spadku ETF. Amy Wu Silverman, strateg ds. instrumentów pochodnych w RBC Capital Markets, zauważyła, że aktywność opcji wskazuje na wzrost popytu na ochronę przed spadkiem ARKK.

Uparty nastroje dla wielu gospodarstw w ARK innowacji ETF pozostaje wysoki, Wu Silverman zauważyć. Pomimo niedawnego osłabienia odpływy z funduszu były minimalne – wynika z badań Christophera Murphy ’ ego, współprowadzącego derivatives strategy w Susquehanna Financial Group.

„ARKK ETF jest plakatowym dzieckiem ulotek momentum high I jest uwielbiany przez handel detaliczny”, napisał Wu Silverman.

Wiele aktywów, których ceny wzrosły we wtorek, doświadczyło w ciągu ostatniego roku błyskawicznych rajdów.

Nawet z shake-out z rekordowo wysoki powyżej $ 58,000 dwa dni temu, Bitcoin jest w górę 68 procent w tym roku, coraz częściej akceptowane jako głównego nurtu inwestycji i środków płatniczych.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, głównym sponsorem korporacyjnym bitcoin, powiedział CNBC we wtorek, że około $1 bilion całkowita wartość waluty cyfrowej może subsume kapitalizacji rynkowej złota na około $10 bilionów.

Jednak niektóre znaki wskazują na to, że inwestorzy stają się bardziej ostrożni w stosunku do Tesli. Skew, wskaźnik mierzący zapotrzebowanie na pozycjonowanie opcji ochronnych, wspiął się na Teslę w ciągu ostatnich kilku tygodni, zgodnie z danymi z Trade Alert.

Inwestorzy skupieni na czynnikach środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) również mogą mieć powody do obaw.

Podczas gdy Tesla od dawna prowadzi kampanię na rzecz zmniejszenia globalnych emisji auto poprzez wykorzystanie swoich stosunkowo przyjaznych dla środowiska samochodów, decyzja firmy do inwestowania w bitcoin może ważyć na jego ESG rating, Valentijn van Nieuwenhuijzen, chief investment officer w asset manager NN IP powiedział Reuters w piątek.

Dodaj komentarz