ZEA ogłasza plany przyciągnięcia 150 mld dolarów biz, zagranicznych pracowników

blog

ZEA ogłasza plany przyciągnięcia 150 mld dolarów biz, zagranicznych pracowników

Zjednoczone Emiraty Arabskie planują uruchomić 50 nowych inicjatyw gospodarczych, aby zwiększyć konkurencyjność kraju i przyciągnąć 550 mld dirhamów (150 mld USD) w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w ciągu najbliższych dziewięciu lat, poinformowali w niedzielę urzędnicy rządowi.

W ciągu ostatniego roku Państwo Zatoki Perskiej wprowadziło szereg środków w celu przyciągnięcia inwestycji i obcokrajowców, aby pomóc gospodarce odzyskać siły po skutkach pandemii Covid-19. Zmiany wynikają również z rosnącej rywalizacji gospodarczej z sąsiadującą z Zatoką Saudyjską Arabią Saudyjską, która ma być Centrum Handlu i biznesu w regionie-informuje Reuters.

Wśród projektów ZEA i Emirates Development Bank zainwestują 5 mld dirhamów w technologię przemysłową i przemysł ciężki-poinformował podczas briefingu medialnego Minister Przemysłu i zaawansowanych technologii Sultan al Jaber.”Napęd ZEA przez następne 50 lat ma stać się globalnym graczem w różnych branżach”, powiedziała Reuters Minister Stanu ds. zaawansowanych technologii Sarah al-Amiri.

„Region jest tym, czym zajmujemy się od pięciu dekad. Teraz dążymy do tego, aby wiele naszych sektorów było konkurencyjnych na poziomie globalnym.- Dwie nowe kategorie wizowe – jedna dla freelancerów i jedna dla przedsiębiorców i wykwalifikowanych pracowników-zostaną stworzone, aby przyciągnąć i zatrzymać obcokrajowców o pożądanych umiejętnościach-poinformowali w niedzielę urzędnicy. headtopics.com

Cudzoziemcy w ZEA zwykle mają wizy odnawialne ważne tylko przez kilka lat związane z zatrudnieniem. Nowa „zielona Wiza” dla wykwalifikowanych pracowników będzie miała większą elastyczność w sponsorowaniu członków rodziny i da więcej czasu na znalezienie nowej pracy po zakończeniu jednego zatrudnienia-poinformowali urzędnicy.

W ubiegłym roku Zjednoczone Emiraty Arabskie rozszerzyły na więcej kategorii „złoty” system wizowy, który przyznaje 10-letni pobyt. posunięcie, które Dubaj powiedział, może zwiększyć wzrost gospodarczy w emiracie nawet o 1 procent.

Dodaj komentarz